Reksio

Bajkę Reksio zna chyba każdy z nas. Ale czy wszyscy dokładnie znamy jego dzieje? W tym artykule przybliżmy je dokładnie. Ta bajka narodziła się w 1967 roku. Głównym bohaterem bajki stał się bardzo dzielny i zaradny pies Reksio. W każdym odcinku piesek zmagał się z różnymi zadaniami i kłopotami. Jego domem jest buda, chociaż spędza w niej mało czasu.

Zwykle większość dnia zajmuje mu rozwiązanie dziwnych sytuacji i ciekawych zagadek. W niektórych z odcinków mieliśmy okazję spotkać właściciela Reksia. Co ciekawe to Reksio musiał uratować go z opresji. Bajka o Reksiu zaciekawiła nie tylko Polaków, ale i wiele osób z zagranicy. Potwierdzeniem tego jest wyprodukowanie angielskiej wersji Reksia. To co różni ją od polskiej wersji to podkład dźwiękowy.

Chociaż minęło już sporo czasu od powstania Reksia- stare odcinki nadal emitowane są w telewizji publicznej. Najmłodsi chętnie je oglądają. Osoby starsze również siadają przed telewizorami, żeby zobaczyć Reksia w akcji. Dzięki temu mogą odświeżyć w pamięci swoją młodość, kiedy to Reksio był wielkim autorytetem i cieszył się uznaniem.

Cała bajka składa się z 65 odcinków, chociaż powstało mnóstwo gier, no i innych gadżetów z tytułowym Reksiem. To wszystko świadczy o niesłabnącej popularności Reksia. Reksio wyprodukowany został w Bielsku Białej, gdzie nieopodal ul 11 listopada odlano z brązu pomnik specjalnie na cześć Reksia.

Podobne wpisy